24 Sau

Ombre sienos dekoravimas

OMBRE SIENOS TINKAVIMO REKOMENDACIJOS

Šią sieną fotografė pasidarė savarankiškai, dirbdama su molio tinku pirmą kartą.

Index Photography fotostudija Kaune

Index Photography fotostudija Kaune

Medžiagos ir priemonės, reikalingos tokiai ~15 kv.m. sienai:

 • Mr. Clay apdailinis molio tinkas (25 kg.) – 1 vnt. 37 EUR pirkti čia
 • Mr. Clay molio dažai (8 kg.) – 1 vnt. 45 EUR  pirkti čia
 • 131_B spalvos mineralinis pigmentas pirmiems dviems apdailinio molio tinko sluoksniams ir trečiam molio dažų sluoksniui – 2 vnt. 14 EUR pirkti čia  Spalvos parinktos pilkos sienos dekoravimui, bet Jūs galite spalvas rinktis individualiai.

Viso medžiagų krepšelio, skirto 15kv.m. sienai kaina yra tik 96 EUR !

Įrankiai ir pagalbinės priemonės

 • Tinkavimui ir poliravimui skirta glaistyklė Pirkti čia
 • Apsauginė dažymo juosta TESA Precision Mask
 • Apsauginė dažymo plėvelė
 • Dekoravimo kempinė (turi būti minktša ir lengvai suspaudžiama rankoje)
 • Dažymo volelis arba šepetėlis
 • Vandens purkštuvas
 • Popierius grindims apsaugoti, bei juostelė jam priklijuoti.
 • Kibiras su vandeniu kempinei praskalauti
 • 35 l. kibiras apdailiniam molio tinkui užmaišyti bei mažesni 4-6 kibirėliai molio dažams.

Pirmi du apdailinio molio tinko sluoksniai:

Ant paruoštos sienos nutinkuojamas baltas arba pilkšvas apdailinio molio tinko sluoksnis. Pirmam  15 kv. m. sienos sluoksniui sunaudosite maždaug  1/2 apdailinio molio tinko. Reikia leisti jam visiškai išdžiūti ir tik tada tinkuoti antrą sluoksnį.

Informaciją apie tinkuojamo pagrindo paruošimą rasite čia Tinkuojamų paviršių paruošimas

Trečias sluoksnis:

Molio dažų pakuotė (8kg.) skirta 30 kv.m. sienai, dažant dviem sluoksniais, o Jums dekoruojant reikės tik vieno sluoksnio molio dažų, todėl skaičiuodami turėkite omenyje, kad 8 kg. yra 60-iai kv.m. todėl visos pakuotės Jums nereikės. Jeigu siena nedidelė, pradžiai užsimaišykite apie 1-2 kg. molio dažų ir supilkite visą pigmentą skirtą trečiam sluoksniui.

*Užtepkite molio dažų, kad ir ant popieriaus, išdžiovinkite ir įvertinkite ar apatinė, ryškiausia spalva yra tinkama. Jeigu per ryški, pridėkite dar molio dažų mišinio (jis yra baltas)

Į atskira talpą susimaišykite tik baltus molio dažus be pigmento, kiekį įvertinkite pagal sienos dydį, bet geriau, kad nepritruktų ir nereikėtų maišyti darbo eigoje.

Darbo eiga:

Norint išgauti gražų spalvų perėjimą nuo tamsiausios iki šviesiausios rekomenduojama molio dažus tepti bent 5-iomis eilėmis.

 1. Pradžioje voleliu arba dažymo šepetėliu užtepate su pigmentu sumaišytus molio dažus sienos apačioje per visą sienos ilgį. Drėgna kempine, vidutinio dydžio sukamaisiais judesiais, reikia viską švelniai ištrinti, ypač sujungimo vietą. Smarkiai netrinkite, nes gali likti kempinės “ratilai”. Juo panaikinti galima tapšnojant sieną kempine.
 2. Tada į likusius pigmentuotus molio dažus (įsitikinkite, kad po pirmos eilės užtepimo jų liktų pakankamai) įdedate jau su vandeniu sumaišytų baltų molio dažų ir spalva prašviesėja,  tepkite antra eilę ir vėl su kempine viską ištrinkite – ypatingą dėmesį skiriant perėjimams ir šiek tiek paliečiant apatinį suoksnį, kad gražiai persimaišytų spalvos. Drėgną kempinę reikia naudoti iškart, nes pradžiuvus molio dažams bus sunku gražiai sulieti spalvas.
 3. Trečiai eilei dar įdėkite baltų molio dažų ir su kiekviena eile šviesinkite spalvą. Paskutinei eilei ties lubomis galite naudoti visai baltus molio dažus, nes jie dar kažkiek persimaišys su apatiniu sluoksniu, todėl greičiausiai nebus visiškai balti.

*Jeigu šis metodas atrodo sudėtingas, galite iškart į 5-ias ar daugiau talpų, pasiruošti skirtingų spalvos intensyvumų molio dažus. Juos vieną šalia kito užtepti ant atskiros plokštės ar popieriaus, išdžiovinti ir įvertinti ar perėjimas gausis gražus. Atminkite, kad trinant su kempine sujungimuose dar susimaišys ir tarpinės spalvos.

Svarbu žinoti:

 • džiūdama siena žymiai šviesės, todėl negalima spręsti apie spalvą pagal šlapią mišinį.
 • dekoruojant tokiu būdu, išdžiūvusi siena bus biri, todėl  sienai šiek tiek pradžiūvus, kad palietus jau neliptų ranka (po maždaug 20  min.) sieną reikia  sukietinti poliravimui skirta glaistykle. Poliruodami glaistyklę laikykite 45 laipsnių kampu sienos atžvilgiu. Judesius darykite vienodus ir sistemingus. Po sukietinimo siena taps glotni  ir tvirta.

Molio dažai buvo maišyti su spalva 38_B

*Visa pateikta informacija yra tik rekomendacinio pobūdžio ir Mr. Clay negali prisiimti atsakomybės už lūkesčių nepateisinančius rezultatus, bet visada mielai konsultuosime ir padėsime, kol pavyks pavyks pasiekti norimo rezultato.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *