24 Sau

Pereinančių spalvų siena

PEREINANČIŲ SPALVŲ SIENOS TINKAVIMO REKOMENDACIJOS

Šią sieną fotografė pasidarė savarankiškai, dirbdama su molio tinku pirmą kartą.

Index Photography fotostudija Kaune

Index Photography fotostudija Kaune

Medžiagos ir priemonės, reikalingos tokiai ~15 kv.m. sienai:

  • Mr. Clay apdailinis baltas molio tinkas (25 kg.) – 1 vnt.  – 37 EUR
  • 5 nr. arba 6 nr. spalvos mineralinis pigmentas (priklausomai nuo norimo spalvos  intensyvumo) – 1 vnt. 3,50 EUR – 6,50 EUR

5 nr.  – 750 g. juodos spalvos pigmento

6 nr. – 325 g. juodos spalvos pigmento.

Pirmas sluoksnis:

Pradžioje, ant paruoštos sienos, nutinkuojamas baltas arba pilkšvas apdailinio molio tinko sluoksnis. Pirmam  15 kv. m. sienos sluoksniui sunaudosite maždaug  1/2 apdailinio molio tinko. Reikia leisti jam visiškai išdžiūti ir tik tada tinkuoti antrą sluoksnį.

Antras sluoksnis:

likusį molio mišinį rekomenduojama padalinti į 3 vienodas dalis. O spalvos pigmentą padalinti į 3 skirtingas dalis. Viską atskirai sumaišę, gausite 3 skirtingų spalvos intensyvumų mišinius. Dar galima pasilikti šiek tiek balto mišinio užbaigimui prie pat lubų.

Antro sluoksnio darbo eiga:

Tinkuojama glaistykle pasirinktinai arba nuo viršaus arba nuo apačios – kaip patogiau. Užtepus pirmą sluoksnį, drėgna kempine, vidutinio dydžio sukamaisiais judesiais, reikia viską ištrinti, ypač sujungimo vietą. Tada dedamas kitas sluoksnis ir vėl su kempine ištrinamas – ypatingą dėmesį skiriant perėjimams ir šiek tiek paliečiant apatinį suoksnį, kad gražiai persimaišytų spalvos t.t. drėgną kempinę reikia naudoti iškart, nes pradžiuvus molio tinkui, bus sunku gražiai sulieti spalvas.

Svarbu žinoti:

  • džiūdama siena žymiai šviesės, todėl negalima spręsti apie spalvą pagal šlapią mišinį.
  • dekoruojant tokiu būdu, išdžiūvusi siena bus biri, todėl užbaigimo variantai yra keli:
  1. Sienai šiek tiek pradžiūvus, kad palietus jau neliptų ranka (po maždaug 20 – 30 min reikėtų tikrinti), galima sieną  sukietinti poliravimui skirta glaistykle, tik reikia stengtis sienos neįrėžti glaistyklės briaunomis, nes liks dryžiai. Judesius taip pat reikia daryti vienodus ir sistemingus. Po sukietinimo siena taps daug tvirtesnė ir glotnesnė.
  2. Sukietintą sieną galima dengti vandens pagrindo laku/lazūra, skiestu su vandeniu (50:50), taip siena taptų tvirta, švari ir atspari drėgmei. Svarbu žinoti: Padengiant sieną laku/lazūra ar kitomis priemonėmis gali intensyvėti spalva, todėl prieš tai reikėtų išbandyti mažiau matomoje vietoje arba ant atskiro eskizo.
  3. Nusprendus sienos nekietinti ir norint palikti ją natūralią, galima palaukti kol siena visiškai išdžius (išdžiūvus, galima dar kartą praplauti sieną drėgna kempine, jei liko ryškūs perėjimai) o tada ją lengvai nušveisti tinkliuku ir nuvalyti švaria šluoste, taip nukris, marmuro grūdeliai, kurių struktūra buvo išardyta trinant kempine.  Šiame etape tikrai prireiks dulkių siurblio, bet taip nuvalyta siena nebebus biri ir išlaikys savo “barchatinio” minkštumo vaizdą.

Nuotraukoje pavaizduota siena užbaigta 3 -iame variante nurodytu būdu. Antram sluoksniui vietoje apdailinio molio tinko, galima naudoti ir FINISH No.9 molio-marmuro glaistą, kuris yra daug glotnesnis, nebirus ir lengvai poliruojasi.

 

*Visa pateikta informacija yra tik rekomendacinio pobūdžio ir Mr. Clay negali prisiimti atsakomybės už lūkesčių nepateisinančius rezultatus, bet visada mielai konsultuosime ir padėsime, kol pavyks pavyks pasiekti norimo rezultato.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *